advent1Adventní čas se blíží, a i když víme, že termín koncertu je dříve, možná právě proto bychom Vás už teď rádi pozvali jménem Pradědovy galerie na hudební zážitek s atmosférou Jiříkovského kostela Sv. Michaela Archanděla dne 23. listopadu 2019 od 15 hod. na Předadventní koncert 2019. Můžete se těšit na magické housle Tomáše Zápecy spolu s andělským hlasem Kateřiny Zápecové. Taktéž na Pradědův punč, kávu, čaj a něco dobrého. K dispozici parkoviště u Pradědovy galerie. Více info na tel. 731491633 nebo www.pradedovagalerie.cz

  knihovnaOd 20. června do 30. srpna 2019 proběhne v Městské knihovně v Rýmařově - v Galerii U Stromu poznání výstava Absolventi 2019. Výstava bude zahájena 20. 6. 2019 v 16 hod. Nenechte si ujít tuto podívanou. Těšíme se na Vaši účast.

  Stodola byla postavena v r. 1937 místním tesařem pro rodinu p. Schindlera, který se zabýval zemědělstvím a měl v úmyslu stát se hoteliérem. Je originální svoji střechou, nejen pseudogotickým tvarem, ale zejména pojetím konstrukce. Místo trámů použil tesař pro střešní konstrukci cca 120 cm dlouhé dřevěné desky a sesadil je do kosočtverečných útvarů, které vytvářejí klenbovitou nosnou konstrukci.

  Schindlerova stodola Dřevěná chalupa Dřevěný dům

  Stodola je součástí vesnické památkové zóny Malá Morávka, ve které se nachází několik desítek chalup sudetoněmeckého jesenického typu (některých velmi dobře zachovaných) a dalších staveb dokládajících charakter místního osídlení z 18. a 19 století.

  Rekreační obec Malá Morávka je velmi atraktivním turistickým střediskem.

  Rýmařovsko