svc rymaOficiální vyjádření k divadelnímu představení "Commedia Finita"!!!

  "Není pravdou, že divadelní představení Commedia Finita (hrají: K. Macháčková, V. Zawadská a další), plánované v Rýmařově na středu 8. 3. 2017 bylo zrušeno. Byť si to evidentně některé zlé jazyky nepřejí, divadlo bude tak, jak bylo naplánováno. Pokud si nestihnete koupit vstupenky v předprodeji nevadí, budou k dispozici na místě. Těšíme se na viděnou, za SVČ Rýmařov, Přikryl"

  Stodola byla postavena v r. 1937 místním tesařem pro rodinu p. Schindlera, který se zabýval zemědělstvím a měl v úmyslu stát se hoteliérem. Je originální svoji střechou, nejen pseudogotickým tvarem, ale zejména pojetím konstrukce. Místo trámů použil tesař pro střešní konstrukci cca 120 cm dlouhé dřevěné desky a sesadil je do kosočtverečných útvarů, které vytvářejí klenbovitou nosnou konstrukci.

  Schindlerova stodola Dřevěná chalupa Dřevěný dům

  Stodola je součástí vesnické památkové zóny Malá Morávka, ve které se nachází několik desítek chalup sudetoněmeckého jesenického typu (některých velmi dobře zachovaných) a dalších staveb dokládajících charakter místního osídlení z 18. a 19 století.

  Rekreační obec Malá Morávka je velmi atraktivním turistickým střediskem.

  Rýmařovsko