noty 1V sobotu 24. června 2017 ve 20 hodin se můžete těšit na akci Depeche Mode a Schalom párty v Edrovicích v restauraci U Hrozna. V dresscode black vstup zdarma, bez dressu 20,- Kč. Hudba ve stylu Depeche Mode, Schalom / P. Muk.

  svc rymaOficiální vyjádření k divadelnímu představení "Commedia Finita"!!!

  "Není pravdou, že divadelní představení Commedia Finita (hrají: K. Macháčková, V. Zawadská a další), plánované v Rýmařově na středu 8. 3. 2017 bylo zrušeno. Byť si to evidentně některé zlé jazyky nepřejí, divadlo bude tak, jak bylo naplánováno. Pokud si nestihnete koupit vstupenky v předprodeji nevadí, budou k dispozici na místě. Těšíme se na viděnou, za SVČ Rýmařov, Přikryl"

  sólistiGuerilla Records a Vladimír "Lábus" Drápal uvádí Milana Knižáka - AKTUAL a Mikoláše Chadumu - MCH TRIO na křtu CD Sibérije. ...v historii Rýmařova ojedinělý "Atentát na kulturu!" Akce se uskuteční v hudebním sále ZUŠ Rýmařov 24. června 2017 v 18 hodin.

  Stodola byla postavena v r. 1937 místním tesařem pro rodinu p. Schindlera, který se zabýval zemědělstvím a měl v úmyslu stát se hoteliérem. Je originální svoji střechou, nejen pseudogotickým tvarem, ale zejména pojetím konstrukce. Místo trámů použil tesař pro střešní konstrukci cca 120 cm dlouhé dřevěné desky a sesadil je do kosočtverečných útvarů, které vytvářejí klenbovitou nosnou konstrukci.

  Schindlerova stodola Dřevěná chalupa Dřevěný dům

  Stodola je součástí vesnické památkové zóny Malá Morávka, ve které se nachází několik desítek chalup sudetoněmeckého jesenického typu (některých velmi dobře zachovaných) a dalších staveb dokládajících charakter místního osídlení z 18. a 19 století.

  Rekreační obec Malá Morávka je velmi atraktivním turistickým střediskem.

  Rýmařovsko