mlýnMěsto Zlaté Hory Vás srdečně zve na zahájení turistické sezony konané dne 25. dubna 2019 v 10 hodin. Program akce: 10:00 h sraz na parkovišti areálu Zlatokopeckého skanzenu (GPS 50.2558111N, 17.3673003E), 10:30 h prohlídka Poštovní štoly, 13:00 h prohlídka Zlatokopeckého skanzenu. Doprava na jednotlivá turistická místa a občerstvení zajištěno. Pro návštěvu Poštovní štoly doporučujeme pevnou obuv a teplé oblečení. Prosíme o potvrzení účasti do středy 17. dubna 2019 na e-mailové adrese: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Těšíme se na setkání s Vámi.

  slavnostMěsto Břidličná Vás zve na Slavnosti města 2019. Budou se konat na fotbalovém hřišti v Břidličné v sobotu dne 15. 6. 2019 od 14:30 hodin. Vystoupí děti z mateřské školy, základní školy, pěvecký sbor Bernardini, Petr Kolář s kapelou, František Nedvěd. Děti čeká minidiskoshow s Michaelou. Večer bude zábava s živou kapelou.

  Stodola byla postavena v r. 1937 místním tesařem pro rodinu p. Schindlera, který se zabýval zemědělstvím a měl v úmyslu stát se hoteliérem. Je originální svoji střechou, nejen pseudogotickým tvarem, ale zejména pojetím konstrukce. Místo trámů použil tesař pro střešní konstrukci cca 120 cm dlouhé dřevěné desky a sesadil je do kosočtverečných útvarů, které vytvářejí klenbovitou nosnou konstrukci.

  Schindlerova stodola Dřevěná chalupa Dřevěný dům

  Stodola je součástí vesnické památkové zóny Malá Morávka, ve které se nachází několik desítek chalup sudetoněmeckého jesenického typu (některých velmi dobře zachovaných) a dalších staveb dokládajících charakter místního osídlení z 18. a 19 století.

  Rekreační obec Malá Morávka je velmi atraktivním turistickým střediskem.

  Rýmařovsko