behOd září 2019 do června 2020 neváhejte a přijďte se zúčastnit 44. ročníku Rýmařovského desetiboje 2020. Uvítáme nadšence obou pohlaví každého věku, rozděleno do osmi kategorií. Pofrčí se v disciplínách jako turistika, běh, plavání, lyžování, stolní tenis ad. Bude uskutečněna vždy jedna disciplína za měsíc, tj. 10 setkání za rok (výmluva "nemám čas" tedy neplatí). Dne 7. září se začíná Rýmařovskou padesátkou. Přihlíšky do soutěže přijímá Alena Jurášová, tel. 605521013, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

    knihovnaMěstská knihovna Rýmařov pořádá "Kabelkový bazar" v Týdnu knihoven od 30. září do 3. října 2019. Místo akce bude v Galerii u Stromu poznání v městské knihovně. Příjem kabelek do 27. září.

    Městská knihovnaMěstská knihovna si Vás dovoluje pozvat na výstavu fotografií Jana Němečka Reynkovi / Petrkov, která začne 6. září a potrvá do 4. října 2019 v Galerii U Stromu poznání. Výstavu ukončí slavnostní derniéra, o které budete informováni zvláštní pozvánkou. Vstup volný. Těšíme se na Vás!

    boruvky17. a 18. srpna 2019 se můžete těšit na borůvkové hody v penzionu Hamříkova stáj v Horní Moravici. Pití: borůvkové víno, borůvková limonáda, borůvkové pivo. Hlavní jídlo: kynuté borůvkové knedlíky se šlehačkou; tvarohové knedlíky s borůvkovým přelivem; trhanec s borůvkami a javorovým sirupem; kachní stehno, borůvkové zelí, bramborové knedlíky; kančí kýta na borůvkové omáčce, opékané brambory; kuřecí roláda s borůvkovou náplní a mozzarellou, bramborová kaše. Děti se moho svézt na poníkovi za malý poplatek.  

    Strana 1 z 7

    Rýmařovsko